70 Mile Pro Endurance

Team Number Team Name Team Class Team Members
Class: Pro Class
P1 Dolphin Chasers Pro Class
Women
Kelly Truitt
Megan Roberts
P2 Pro Class
Mixed
Maria Schilling
Greg Zophy
P3 Pro Class
Mens Under 50
Luc Mercier
Christian Charette
P4 Pro Class
Mixed
Thina Pham
Caroline Fortin
P5 Pruneau-Pagé Pro Class
Mens Under 50
Serge Pagé
Louis-Simon Pruneau
P6 Recovering Dragon Boaters Pro Class
Mixed
Katie Peck
James Dunbar
P7 Team Wes Pro Class
Mens Under 50
Wes Dean
Weston Willoughby
P8 Nikki Sixx Pro Class
Mixed
Nickie Owens
Bryce Martin
P9 West Michigan Paddle Club Pro Class
Mens Under 50
Brad Wilson
Douglas Dalman
P10 Brabant/Childs Pro Class
Mens Under 50
Zachary Childs
Sean Brabant
P11 Sisters from other Misters Pro Class
Women
Sarah Lessard
Mary Schlimmer
P12 Pellerin-Blais Pro Class
Mens Under 50
Jim Pellerin
Guillaume Blais
P13 Pro Class
Mens Under 50
Joseph Roman
Alan Putnam
P14 OOS Pro Class
Mens Under 50
Anthony Massicotte
Michael Schlimmer
P15 2000 Miles Apart Pro Class
Women
Eve Chamberland
Lydia Huelskamp
P16 Pro Class
Mens Under 50
PO Quesnel
Danny Medina
P17 Pro Class
Women
Kaitlin Mynar
Cecili Bugge
P18 Hill Bros Pro Class
Mens Under 50
Zak Hill
Tad Hill
P19 Pro Class
Mens 50 & Over
Kevin Boss
Andy Hall
P20 Planned Grit Pro Class
Mens Under 50
Michael De Abreu
Sophie Coupal
P21 Pro Class
Mixed
Ashley Wisse
Bob Wisse
P22 Curley Wealth Management/ZRE Pro Class
Mixed
Phoebe Reese
Ed Curley
P23 Meersman/Crotser Pro Class
Mens Under 50
Matt Meersman
Jake Crotser
P24 Clan Lamont Pro Class
Mens Under 50
Guillaume Lamontagne
Joel Lamontagne
P25 Dufour-Bordeleau Pro Class
Mens Under 50
Alex Bordeleau
Thierry Dufour
P26 Excelsior Pro Class
Mens Under 50
Luc Robillard
Dana Henry
P27 Hog Wild Racing Pro Class
Mens Under 50
Steve Lajoie
Michael Davis
P28 Wojahn-Killingbeck Pro Class
Mens 50 & Over
Jerry KILLINGBECK
KEITH WOJAHN
P29 Pro Class
Mens Under 50
Kyle Mynar
Clay Wyatt
P30 Pro Class
Mens Under 50
Jack Morse
Adam Gelinas
P31 ZRE Pro Class
Mens Under 50
Ryan Zaveral
Patrick Madden
P32 Flaming-O's Pro Class
Mixed
Emma Millspaugh
Philip Millspaugh
P33 The Ledg of Clan Lamont Pro Class
Mens Under 50
Joel Malenfant
Alain Lamontagne
P34 Goodwin-King Pro Class
Mens Under 50
Ken Goodwin
Matt King
P35 Pro Class
Mens Under 50
Carson Burmeister
Peter Mead
P36 1/2 OOS Pro Class
Mens Under 50
Sylvie Nadeau
Joe Schlimmer
P38 Pro Class
Mens 50 & Over
Al Shaver
Bruce Lee
P39 Going for 30 Pro Class
Mens 50 & Over
Dennis Carey
Brent Lyesiuk
P40 Léveillé/Rousseau Pro Class
Mens Under 50
Guy Rousseau
Jeremy Leveille
P41 Team Mecklenburg Pro Class
Mens Under 50
Dan Mecklenburg
Travis Mecklenburg
P42 Pro Class
Mens Under 50
Ryan Halstead
Chris Issendorf
P43 Marchand/Lajoie Pro Class
Mixed
normand Mainguy
Rebecca Davis
P44 West Michigan Paddle Club Pro Class
Mens Under 50
Garrett Ziegler
Jackson Tucker
P45 Pro Class
Mens 50 & Over
Allen Limberg
Barb Bradley
P46 Pro Class
Mixed
Greg Lowry
Melissa Swislosky
P47 Pro Class
Mens Under 50
Renaud Flageole
Dave Flageole
P48 Pro Class
Mens Under 50
Logan Mynar
Kyle Stonehouse
P49 Pro Class
Mens 50 & Over
Chris Prater
Sebastien Courville