70 Mile Open Endurance

Team Number Team Name Team Class Team Members
Class: Open Stock Aluminum Endurance
A1 Row Ho Ho & a Bottle of Rum Open Stock Aluminum Endurance Tyler Briggs
Jackie Giffune
A2 Delhi Bad Bunch Open Stock Aluminum Endurance Benjamin Rios
Clara Rios
A3 BC 2017 Open Stock Aluminum Endurance Luke Banner
Todd Collier
A4 Open Stock Aluminum Endurance Bill Walley
Lucas Walley
A5 Open Stock Aluminum Endurance Morgan George
Chrissy Adamo
A6 Team Big Al Open Stock Aluminum Endurance Chip Loring
Hannah Rubin
Class: Mens Recreation Endurance
C1 Team Unalam Mens Recreation Endurance Rik Vandermeulen
Alex Bonnar
C2 Team Tango Romeo Mens Recreation Endurance RW Estela
Terry Westcott
C3 Blue Devils Mens Recreation Endurance Eric Seifer
Scott Sellers
C4 Mens Recreation Endurance Justin McMillan
Alex Hoskins
C5 THE MENACE Mens Recreation Endurance Dennis Kropp
Vick Daldegan
C6 Pixley - Ferrante Mens Recreation Endurance Ken Pixley
Caitlin Ferrante
Class: Mixed/Women Recreation Endurance
D1 Mix of sun and clouds Mixed/Women Recreation Endurance Gaetan Plourde
Tracy Plourde
D2 LaFever Ketchum Mixed/Women Recreation Endurance Gwen Ketchum
Donald Lafever
D3 Mixed/Women Recreation Endurance Donald Dean
Jenny Cordls
Class: Mens NYMCRA Stock Endurance
E1 Mens NYMCRA Stock Endurance Michael Himes
Wayne Himes
E2 Whiting Mens NYMCRA Stock Endurance Will Whiting
Erik Whiting
E3 Mens NYMCRA Stock Endurance Dave Dahl
Jon Kilgore
E4 Mens NYMCRA Stock Endurance Jim Goochee
Robert Snook
E5 Mens NYMCRA Stock Endurance Scott Jordan
Jeff Newman
E6 Strokes of Genius Mens NYMCRA Stock Endurance Tom Phillips
Mike De Abreu
E7 Mens NYMCRA Stock Endurance James Nicoloff
Blair Buchholz
E8 Mens NYMCRA Stock Endurance Joseph Allison
Andrew Rickard
E9 Bachman-Derr Mens NYMCRA Stock Endurance Mike Bachman
Nate Derr
E10 Ham squared Mens NYMCRA Stock Endurance Michael Sr. Hamilton
Michael Jr Hamilton
E11 Mens NYMCRA Stock Endurance Steve Bachorik Jr
Pat O'Brien
E12 Aquaman and Friends Mens NYMCRA Stock Endurance Gary Mclain
Stephen Burton
E13 MAPA Mens NYMCRA Stock Endurance Jim Perry
Tim Jones
E14 two guys Mens NYMCRA Stock Endurance Richard Neugebauer
Lincoln Fancher
E15 Mens NYMCRA Stock Endurance Jason Sarsfield
Jordon Sarsfield
E16 Anything for a Beer Mens NYMCRA Stock Endurance Adam Woolfrey
Scott Reynolds
E17 Pair of Medics Mens NYMCRA Stock Endurance Matthew Mokanski
Desmond Fan
E18 B and D Mens NYMCRA Stock Endurance Brett Sherwood
Dave Stitt
E19 Jack and Brian Mens NYMCRA Stock Endurance Brian Loskamp
George Buchholz
E20 Mike Primmer Mens NYMCRA Stock Endurance Bruce Codington
Michael Primmer
Class: Mixed/Women NYMCRA Stock Endurance
F1 The Murphy's Mixed/Women NYMCRA Stock Endurance Shauna Murphy
Christopher Murphy
F2 Mixed/Women NYMCRA Stock Endurance Greg Zophy
Rebecca Pohlman
F3 Mixed/Women NYMCRA Stock Endurance Ken Gerg
Judy Jeanes
F4 Mixed/Women NYMCRA Stock Endurance Lorraine Turturro
Jim Mattingly
F5 LaFever Water Wells Mixed/Women NYMCRA Stock Endurance Jim LaFever
Amy Lafever
F6 turbo turtels Mixed/Women NYMCRA Stock Endurance Dan Race
Molly Hatfield
F7 Momentary Lapse of Reason Mixed/Women NYMCRA Stock Endurance Sophie Coupal
Sandra Luken
F8 SubBeerRunners Mixed/Women NYMCRA Stock Endurance Jay Gopal
Doug Brooks
F9 iwannabedone Mixed/Women NYMCRA Stock Endurance Alan Paradise
Shelby Paradise
Class: Touring Open Endurance
G1 Touring Open Endurance Charles Goodnough
Brian Watson
G2 Touring Open Endurance Russell Marcy
G3 Touring Open Endurance Wayne Husted
G4 Touring Open Endurance Steve Herrmann
Julie Burkholder
G5 Touring Open Endurance Peter Bauerle
John Lewis
G6 Just Cuz Touring Open Endurance Henry Race
soloman race
G8 The McDuffie's Touring Open Endurance River McDuffie
William McDuffie
G9 Touring Open Endurance Ross Peele
G10 B Squared Touring Open Endurance Dale Beckwith
Jeff Bagley
G11 The Farther you Go the Closer you Get! Touring Open Endurance John Olearczyk
Ron Lytel
G12 Colliers Touring Open Endurance Steven Collier
Jessica Collier
G13 Team Bilsback Touring Open Endurance Richard Bilsback
Denise Bilsback
G14 Touring Open Endurance Joseph Schlimmer
Theresa Schlimmer
G15 Touring Open Endurance Jason Jordan
Malorie Jordan
G16 Touring Open Endurance Jim Dann
G17 Galembush Touring Open Endurance Dinar Galembush
G18 Ithaca Dragons Touring Open Endurance Elizabeth Butler
Amy Somchanhmavong
G19 Touring Open Endurance Brian Guzy
Cooper Guzy